Kızlık zarı vajinanın girişinden birkaç santim içerde, ortası delik, soğan zarı inceliğinde bir zardır. Vajinaya bu zarın ortasındaki delikten daha büyük herhangi bir şey, birkaç santim girdiğinde, bu zar kenarlara çekilir, yani bozulur.

kizlık zarı

Kızlık zarı dikimi, himenoplasti

Kızlık zarı onarımı, himenoplasti, kızlık zarı dikimi nedir? Kızlık zarı dikimi yöntemleri nelerdir?  kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimi şeklinde yapılmaktadır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi yöntemi, kızlık zarının yırtılan kısmı yama yapılarak dikilir.

Geçici kızlık zarı dikimi yöntemi, düğünden bir hafta öncesi içerisinde yapılmaktadır.

Kızlık zarı vajinanın girişinden birkaç santim içerde, ortası delik, soğan zarı inceliğinde bir zardır. Vajinaya bu zarın ortasındaki delikten daha büyük herhangi bir şey, birkaç santim girdiğinde, bu zar kenarlara çekilir, yani bozulur

Vajinaya girenin, penis, parmak, tampon ya da başka bir cisim olması durumu değiştirmez. Kızlık zarı vajina duvarlarına doğru çekilirken, üzerindeki kılcal damarlar çatlar ve birkaç damla kan gelir. Bazı kızlık zarları esnektir, kılcal damar çatlaması olmaksızın kenarlara çekilebilir ve kanamazlar. Kanama genellikle vajinaya ilk giriş sırasında olur, ilk girişi izleyen hafta içindeki girişlerde de taze yara nedeniyle ufak kanamalar olabilir. Daha nadir olarak ilk giriş kısmi olabilir ve ilgisiz bir zamandaki tam girişte yeniden kanama olabilir.

Kızlık zarı doğa tarafından vajenin giriş kısmına yerleştirilmiş olan ve kesin görevi bilinmeyen bir dokudur, bazı bilim adamları adet görünceye kadar vajeni ve rahmi dışarıdan gelebilecek mikroplara karşı koruyan bir oluşum olarak, bazıları da sadece bir doku kalıntısı olarak değerlendirirler.

Kızlık zarı dikimi ücreti 2021 , muayene sonrası belirlenmektedir.

Kızlık zarı dikimi istanbul’da Op.Dr.Güneş Gündüz tarafından ağrısız olarak yapılmaktadır.

Kızlık zarı dikimi  yorumları,  hastaların deneyimlerinden olumlu yönde olduğunu anlıyoruz.

Kızlık zarı dikimi, İstanbul Anadolu yakasında Op.Dr.Güneş Gündüz tarafından hasta mahremiyetine özen gösterilerek yapılmaktadır.