fbpx

Op.Dr. Güneş Gündüz

+90 532 687 88 72

Op. Dr. Güneş Gündüz

gunes resim_3

Hastalıkların kök nedenlerini araştırıp, hastalarına bütünsel bakış açısıyla yaklaşan
Tüm sistemleri fonskiyonel olarak değerlendiren, tedavilerini kişiye özel planlayan
İnsan bedeninin iyileşme yeteneğine inanan
Doğumda kadın bedenine güvenen ve saygı duyan
Doğal doğum destekçisi
Suda doğum gibi yenilikleri Türkiye’de gerçekleştirmeye cesaret edenlerden
Mümkün olduğunda ilaç tedavisi yerine daha doğal yönetemler olan, aromaterapi ve homeopati uygulayıcısı
Hastalıklarla kişinin psikolojik travmalarının ilişkilerini araştıran,
EFT seansı ve tetahealing uygulayıcısı
Hormon bilimine aşık, bioeşdeğer hormon replasman tedavileri uygulayıcısı
Güncel bilimsel yayınları takip eden,
Gerektiğinde medikal tedavileri ve cerrahi girişimleri başarı ile uygulayan
İletişim ve empati yeteneği güçlü
Evli ve bir erkek çocuk annesi

Ayrıntılı bilgi için tıklayın!

Doğuma ruhsal ve bedensel hazırlık

doğuma ruhsal hazırlk


Hamile  olduğunu öğrendiği ilk günden itibaren günümüz araştırmacı kadını, eril yönünü çalıştırarak bu durumu da çözülmesi gereken bir sorun olarak görüp baş edebilme yollarını arar. Hayat içinde birçok sorunla baş başa kaldığında yaptığı gibi bu durumu da değerlendirip, planlayıp, en iyi şekilde çözüme ulaştırmak ister.

Hamilelik kadın için belki de dişi olduğunu hatırlatan yegane dönemlerden biridir. Hislerine ,içgüdülerine güvenmesi gerektiğini bu dönemde daha iyi öğrenecektir. Doğumdan korkmak günümüzde çok olağandır, çünkü sistemin getirdiği doğum şeklinde kadınlar doğururken psikolojik destekten çok uzak, tercihleri hiç sorulmadan, saygısızca  rutin prosedürlerin kurbanı olmaktadır ve doğumu çok kötü hatırlarlar.

Hamile kalan bir kadın, tercihlerine saygı duyulmamış, doğurtulmuş birçok başka kadının doğum hikayelerini algıları tamamıyla açık dinlemeye başlar. Negatif tüm cümleleri hafızasına alır ve kötü doğumlar hayal eder.

Bu endişeli, sıkıntılı ruh hali ile hem bebeğini hem kendini gebelik boyunca etkiler. Ailesine de bu endişelerini yansıtır ve herkesin tek istediği bir an önce doğumun öyle ya da böyle gerçekleşip, bebeğini kucağa alınması ve bu dönemin atlatılmasıdır.

Oysa ki kadın karnında günbegün büyüyen mucize varlığın, tüm vücudundaki bu varlığı en iyi şekilde geliştirmek üzere oluşan değişimlerinin, yavaş yavaş bir anne olmaya dönüşmesinin tadını da çıkarabilir bu dönemde. Hayatında birkaç kez yaşayabileceği bu dönemin huzur içinde, sağlıklı geçmesi ya da endişeli ve sıkıntılı geçmesi tamamen bizim tercihimizdir.

Doğumunuza ruhsal olarak hazırlanmak için ilk yapmanız gereken, etrafınızda anlatılanlara kulaklarınızı tıkamak ve hep güzel bir doğum hayal etmektir. Sizin doğumunuz onların hiçbirine benzemeyecektir. Muhteşem olması sizin elinizdedir ve öyle olacağına inanmalısınız.

Bütün gün internet başında oturup, gebelikle ilgili sorunları, diğer kadınların yaşadığı sıkıntıları okuyacağınıza ,gözlerinizi kapayın ve derin derin nefesler alın. Güzel bir müzikler  ruhunuzu besleyin.Sevdiğiniz bir yiyeceği yapmaya uğraşın.Örgü örün, resim yapın, parkta dolaşın, deniz kıyısında oturun, roman okuyun vs. Yapacak o kadar çok şey var ki ruhunuzu dinlendirmek, bedeninizi gevşetmek için. Bu huzur bebeğinize mutlaka etki edecektir.

Sağlıklı bir hamilelik dönemi ve güzel bir doğum için yapmanız gereken bedeninizi gevşetmek, ruhunuzu olumlu duygularla beslemek ve içgüdülerinizi dinlemektir.

Hamileliğiniz boyunca doktorunuzdan, eşinizden, arkadaşlarınızdan, akrabalarınızdan, hamileliğinize ve doğum tercihlerinize saygılı olmalarını talep edin.

Hamile kaldıktan sonra, hamilelik süreçlerini ve doğum zamanında gebe ve baba adayının eğitim alması, doğum zamanında panik davranışları ve gereksiz korkulardan kurtularak doğum sürecine birlikte yaşanır.

Bu sizin en doğal hakkınız ve ona sahip çıkın.

DİĞER BLOG YAZILARI